Dwie nastolatki z powiatu karkonoskiego nie najlepiej wybrały miejsce swojej artystycznej ekspresji. Za graffiti na ścianach przejścia podziemnego rozliczy ich Sad Rodzinny i Opiekuńczy.

– Policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie przedstawili zarzut uszkodzenia mienia dwóm mieszkankom powiatu karkonoskiego w wieku 14 i 15 – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – Funkcjonariusze ustalili, że nastolatki 19 marca wybrały się na spacer po mieście. Miały ze sobą farbę w sprayu Ze sprayu skorzystały w przejściu podziemnym – na jego ścianach namalowały napisy i znaki. Swoim zachowaniem spowodowały straty w wysokości 720 zł na szkodę Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Nastolatki zostały ustalone na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, które zarejestrowały ich „twórczość” pozostawianą na ścianach.

Fot. KMP Jelenia Góra

1 Komentarz

  1. Prace społeczne na żecz miasta, pokrycie w 100% kosztów naprawy , opublikowanie wizerunku, zabłysnełyby wśród rówieśników . Może w przyszłości taka kara im i innym pozwoliłaby się zastanowić nad tym co robią , chć kasa to nie problem dostają 500+ więc itak zapłacimy wszyscy , jak zawsze!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.