Związany z Biegiem Piastów Leszek Kosiorowski, gdzie m.in. jest rzecznikiem prasowym, wcześniej dziennikarz także Nowin Jeleniogórskich, a obecnie nasz współpracownik, został członkiem zarządu Worldloppet – organizacji skupiającej największe narciarskie biegi masowe na świecie.

Walne Zebranie Worldloppet, na którym doszło do zmian w pięcioosobowym zarządzie odbyło się w szwedzkim Mora (gdzie odbywa się Bieg Wazów). Zmieniło się dwóch członków zarządu: Ben Popp, dyrektor amerykańskiego biegu American Birkebeiner zastąpił przedstawiciela australijskiego Kangaroo Hoppet, a Leszek Kosiorowski – czeskiej Jizerskiej Padesatki.

Nasz człowiek w zarządzie organizacji skupiającej 20 największych masowych biegów narciarskie na świecie podkreśla, że w ten sposób doceniono nie tyle jego samego, ale rozwijający się i coraz popularniejszy Bieg Piastów.

– To wyróżnienie dla wszystkich, którzy pracują w Biegu Piastów, którzy startują w Biegu Piastów, którzy wspierają Bieg Piastów. To dzięki nim największa polska, narciarska impreza biegowa osiągnęła sukces.

Uczestnicy zgromadzenia zdecydowali także m.in. o przedłużeniu zawieszenia rosyjskiego Biegu Demino w prawach członka Worldloppet i zakazie startów w biegach Worldloppet dla zawodników rosyjskich i białoruskich oraz o podjęciu działań celem zwiększenia udziału kobiet w biegach narciarskich; ma w tym pomóc organizacja biegów na krótszych dystansach, które są częściej wybierane przez panie.

Fot. Worldloppet

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.