Związany z Biegiem Piastów Leszek Kosiorowski, gdzie m.in. jest rzecznikiem prasowym, wcześniej dziennikarz także Nowin Jeleniogórskich, a obecnie nasz współpracownik, został członkiem zarządu Worldloppet – organizacji skupiającej największe narciarskie biegi masowe na świecie.

Walne Zebranie Worldloppet, na którym doszło do zmian w pięcioosobowym zarządzie odbyło się w szwedzkim Mora (gdzie odbywa się Bieg Wazów). Zmieniło się dwóch członków zarządu: Ben Popp, dyrektor amerykańskiego biegu American Birkebeiner zastąpił przedstawiciela australijskiego Kangaroo Hoppet, a Leszek Kosiorowski – czeskiej Jizerskiej Padesatki.

Nasz człowiek w zarządzie organizacji skupiającej 20 największych masowych biegów narciarskie na świecie podkreśla, że w ten sposób doceniono nie tyle jego samego, ale rozwijający się i coraz popularniejszy Bieg Piastów.

– To wyróżnienie dla wszystkich, którzy pracują w Biegu Piastów, którzy startują w Biegu Piastów, którzy wspierają Bieg Piastów. To dzięki nim największa polska, narciarska impreza biegowa osiągnęła sukces.

Uczestnicy zgromadzenia zdecydowali także m.in. o przedłużeniu zawieszenia rosyjskiego Biegu Demino w prawach członka Worldloppet i zakazie startów w biegach Worldloppet dla zawodników rosyjskich i białoruskich oraz o podjęciu działań celem zwiększenia udziału kobiet w biegach narciarskich; ma w tym pomóc organizacja biegów na krótszych dystansach, które są częściej wybierane przez panie.

Fot. Worldloppet

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.