Sojusz Północnoatlantycki zamieścił w mediach wstrząsający spot, który obnaża kłamstwa Władimira Putina na temat Ukrainy.

Na twitterowym koncie NATO zamieszczone zostało nagranie, którego twórcy stawili czoła kremlowskiej propagandzie. Zaledwie w nieco ponad minutę zestawione zostały wszystkie kłamstwa i obietnice Putina oraz prawdziwy obraz tego, co od miesiąca dzieje się w Ukrainie. Rosyjskie wojska bombardują osiedla mieszkaniowe, szpitale, szkoły, teatry i tereny wojskowe. W sieci natomiast trwa wojna informacyjna – rosyjskie boty szerzą kłamstwa, które mają na celu wywołanie paniki i chaosu oraz odwrócenie uwagi od barbarzyństwa, jakiego wszyscy jesteśmy świadkami.

„Pomimo litanii kłamstw, zaprzeczeń i dezinformacji, intencje Kremla są dla świata jasne. Zatrzymaj kłamstwa, zatrzymaj wojnę” – czytamy w poście.

W opublikowanym materiale zobaczyć można m.in. rosyjskie pojazdy wojskowe oraz informację, że 24 lutego Rosja rozpoczęła planowaną od dawna inwazję na Ukrainę. NATO opisuje, że „operacja specjalna”, o której przekonywał Putin, w rzeczywistości była początkiem wojny. Film pokazuje zbombardowane budynki mieszkalne i ludzi uciekających przed śmiercią.

W poście zamieszczono również fragment programu z rosyjskiej telewizji publicznej, podczas którego dziennikarka Marianna Owsiannikowa niespodziewanie pokazała plakat z napisem informującym Rosjan o tym, że są okłamywani przez rząd. Kobieta nawoływała również do zaprzestania działań wojennych.

News4Media/fot. screen Twitter NATO

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.