Na tę chwilę czekało wielu z nas. Nadchodzący tydzień przyniesie nam namiastkę lata. Temperatura będzie bardzo wysoka. Nie ominą nas jednak burze.

Weekendowa pogoda będzie bardzo zróżnicowana. W sobotę i niedzielę – jak prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – na niebie w całym kraju będą pojawiać się chmury, które przyniosą przelotne deszcze, miejscami burze, a nawet grad. Termometry wskażą do 22 st. C.

W poniedziałek nieco się rozpogodzi, choć temperatura spadnie i w najcieplejszym miejscu wyniesie tylko 17 st. C., żeby we wtorek powrócić do wyższych wartości: wówczas termometry mogą wskazać nawet 22 st. Ustąpią również deszcze.

Środa z kolei zachęci wielu z nas do pozostawienia w domu kurtek. Mieszkańcy zachodniej Polski mogą spodziewać się bardzo ciepłej i przyjemnej aury – tam temperatura wyniesie maksymalnie 26 st. A towarzyszyć jej będzie dużo słońca. Nieco chłodniej będzie na północy i wschodzie – tylko 18 st. Tam też mogą pojawić się przelotne opady deszczu.

Czwartek niestety rozczaruje, bo niebo się zachmurzy, a w całym kraju możliwe będzie występowanie burz i deszczu. Utrzyma się jednak wysoka temperatura, która na południu wyniesie maksymalnie 25 st. Najzimniej będzie na północnym wschodzie – tylko 14 st. C.

Uwaga, a dziś (piątek 6 maja) może zagrzmieć i popadać 

IMGW wydał ostrzeżenie w związku z piątkowym (6 maja) zagrożeniem burzami i ulewnymi opadami. Alert pierwszego stopnia dotyczy województw:

– lubelskiego,

– podkarpackiego,

– świętokrzyskiego,

– małopolskiego,

– wschodniej i południowej części województwa mazowieckiego,

– południowej części województwa śląskiego.

News4Media/fot. iStock

2 komentarze

 1. „Szumowski objął funkcję krajowego reprezentanta w ramach jednostki POLCRIN-
  POLCRIN to krajowa sieć ośrodków prowadzących badania kliniczne produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Jest także częścią Europejskiej Sieci Infrastruktur Badań Klinicznych.”

  A czym zajmują się firmy założone przez niego (przepisane na żonę) i jego brata?
  Tak, badaniami za publiczne dotacje.

 2. Praktycznie codziennie słyszy się o pijanych kierowcach, którzy lekceważąc przepisy i wsiadając za kierownicę po pijaku stanowią śmiertelne zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego. Wczoraj w Podgórzynie zatrzymano 40 letniego Ukraińca, który w wydychanym powietrzu miał 4 promile alkoholu. Pijani kierowcy są często sprawcami tragicznych wypadków.

  W nocy z soboty na niedzielę w okolicach ronda w Podgórzynie, policja dokonała zatrzymania samochodu osobowego. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd, ponieważ ten poruszał się po jezdni niemal slalomem. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący 40- letni obywatel Ukrainy w wydychanym powietrzu ma 4 promile alkoholu.

  Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Jedno jest pewne, wsiadając za kierownicę pod tak znacznym wpływem alkoholu kierujący spowodował olbrzymie zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego oraz pieszych. Zachowanie to było skrajnie nieodpowiedzialne.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.