Squid game to serial Netfliksa, który pobił wszelkie rekordy oglądalności. Tylko przez 28 pierwszych dni po premierze we wrześniu 2021 roku użytkownicy oglądali go łącznie przez 1,65 mld godzin.

Fabuła serialu opiera się na koncepcie gry. Jej areną jest tajny kompleks, w którym znajduje się 456 zawodników-więźniów. Każdy z nich ma problemy finansowe i chce sięgnąć po wygraną – 45,6 mld wonów. Te rozgrywki to proste gry koreańskich dzieci, ale karą dla pokonanego jest śmierć. W ten sposób niewinne zabawy zamieniają się w groźną i brutalną rzeczywistość. Krytycy chwalą serial za główne postacie, bo każda ma inne doświadczenia, kieruje się własnymi motywacjami, a ich zasady postępowania okazują się często złudne w starciu z morderczą rozgrywką.

Na początku czerwca wystartował kolejny sezon serialu, jednak dla producentów to ciągle za mało. Postanowili więc stworzyć reality show, w którym zasady będą przypominać te z kultowego serialu. Na stronie Netfliksa czytamy, że do gry wejdzie 465 zawodników. Zwycięzca będzie tylko jeden i zgarnie nagrodę pieniężną w wysokości 4,56 mln dolarów (ponad 20 mln zł).

– Squid Game szturmem podbiło świat dzięki wciągającej historii i kultowym obrazom reżysera Hwanga. Jesteśmy wdzięczni za jego wsparcie, gdy przekształcamy fikcyjny świat w rzeczywistość w tym ogromnym konkursie i eksperymencie społecznym – powiedział Brandon Riegg, wiceprezes Netflix do seriali Unscripted and Documentary Series cytowany przez serwis.

Do gry może zgłosić się każdy, kto:

– posługuje się językiem angielskim,
– w momencie zgłoszenia się do gry Squid: The Challenge ma ukończone 21 lat,
– będzie dyspozycyjny przez maksymalnie 4 tygodnie w 2023 roku, na czas nagrań,
– przez cały okres zdjęć będzie miał ważny paszport i możliwość podróżowania we wskazane przez organizatorów miejsca.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularzy dostępnych na [TEJ STRONIE]. Castingi podzielono na amerykańskie, brytyjskie i globalne. Kandydaci muszą przesłać krótki, jednominutowy film, w którym wyjaśnią, dlaczego chcą wziąć udział w grze i co planują zrobić z wygraną. Dodatkowo należy załączyć też kilka zdjęć kandydata.

Pomimo fabuły serialu opartej na zabijaniu, organizatorzy reality show gwarantują, że każdy z jego uczestników wyjdzie z zabawy bez szwanku.

News4Media/fot. screen YouTube / Netflix

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.