Nie dojdzie do wyboru Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. Próba jej powołania była inicjatywą młodych działaczy m.in. Konfederacji, Młodych dla Wolności, Młodych Demokratów. Okazało się jednak, że jeleniogórscy licealiści nie byli zainteresowani udziałem w Radzie.

-Dlatego, po zasięgnięciu opinii środowisk szkolnych co do skali ewentualnego udziału młodych ludzi w wyborach i słabego odzewu, przedstawiciele Rady Miejskiej odstąpili od próby wyboru MRM.

Do Młodzieżowej Rady Miejskiej mieli startować uczniowie jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych oraz trzech uczelni wyższych – w placówkach (będących okręgami wyborczymi). Startować mogły zarówno osoby z Jeleniej Góry, jak i spoza miasta – warunkiem była nauka w jeleniogórskiej szkole lub uczelni. Młodzież miała działać w Radzie społecznie i mieć głos doradczy. Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej miała trwać 2 lata.

Gotowy był statut MRM, była także zgoda jeleniogórskich radnych na powstanie takiej formacji. Zabrakło chętnych do pracy w jeleniogórskiej Młodzieżowej Radzie Miasta. To kolejna taka inicjatywa, która kończy się fiaskiem.

FOT.polska.org.pl

2 komentarze

  1. Jakoś wcale to nie dziwi. Młodzież ma wszystko gdzieś nauczeni że wszystko podtyka im się pod nos i wszystko im się należy. Po co dać coś od siebie za to później będą jęczeć że coś o nich bez nich🤣🤣🤣

    • pawełek zdunek, syn krzysztofa Odpowiedź

      Młodzież wie, że jeśli coś pachnie konfederacją, to po paru dniach będzie śmierdzieć. Mądra młodzież, wie, żeby się trzymać od konfy z daleka.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.