Dzisiaj rano doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Kierujący autobusem komunikacji potrącił 86-letnią kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Policja apeluje o ostrożność!

11 stycznia 2023 roku, około godziny 8.00 w Jeleniej Górze na ul. Sygietyńskiego doszło do zdarzenia z udziałem pieszej.
Jak ustalili policjanci, 58-letni kierujący autobusem komunikacji miejskiej potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 86-letnią kobietę. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Uczestnicy trzeźwi.
Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście”.
Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.
Policjanci przypominają o noszeniu elementów odblaskowych po zmierzchu. Dają one kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.