Przed sądem Rodzinnym i Nieletnich odpowie dwójka wychowanków młodzieżowego ośrodka szkolno-wychowawczego, którzy podejrzani są o rozbój. Czynu tego dopuścili się 2 stycznia br. w Jeleniej Górze w trakcie ucieczki z ośrodka. Nieletni zastraszyli 12-latka, a następnie ukradli mu telefon komórkowy o wartości 350 zł. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dziewczynę i chłopca w wieku 15-lat, którzy podejrzani są o rozbój.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 2 stycznia br. na jednym z jeleniogórskich skwerków. Do siedzącego na ławce chłopca, podeszli nieletni, zastraszyli go, a następnie wyrwali z ręki telefon i uciekli. Jego wartość właściciel oszacował na 350 zł.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie na podstawie zebranych informacji, jak również po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali 15-latków jako podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa. Okazało się, że tego czynu dopuścili się w trakcie ucieczki z jednego z młodzieżowych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Obecnie funkcjonariusze ustalają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie utraconego telefonu. Teraz o dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

1 Komentarz

  1. Popatrzcie! Kaczyński darł japę że uchodźcy przyniosą zarazę i będą zabijać.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.