Z obawami o losy Oddziału Neurologicznego Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej podzielił się z nami Czytelnik – pracownik szpitala. Wypowiedzenia z pracy złożyło czterech lekarzy z tego oddziału. – Lada chwila może okazać się, że nie ma kto pracować – alarmuje Czytelnik. Jego zdaniem medycy, którzy pozostaną w pracy, nie będą w stanie zapewnić bezpiecznej opieki chorym. Lekarz opiekuje się bowiem nie tylko pacjentami na oddziale, ale jest także wzywany na konsultacje na SOR. – To oddział, gdzie leczeni są pacjenci po udarach. Przyjeżdżają z całego regionu. W ich sytuacji pomoc musi być natychmiastowa! Tak nie będzie, jeśli na oddziale zostanie tylko dwóch lekarzy.

Mateusz Broda, z firmy zajmującej się obsługą prasową WCSKJ, wyjaśnia, że istotnie czterech lekarzy z Oddziału Neurologii złożyło wypowiedzenie umów. – Trzy umowy kończą się 30.09.2022 roku, jedna 30.11.2022 r. Główny powód złożenia wypowiedzenia przez lekarzy to warunki finansowe – informuje Mateusz Broda. Uspokaja, że obecnie prowadzone są rozmowy i negocjacje z pracownikami, którzy złożyli wypowiedzenia. – Aby zapewnić ciągłość kadrową, zostanie ogłoszony konkurs ofert na świadczenia medyczne w tym zakresie – dodaje. Trzeba mieć zatem nadzieję, że rozmowy przyniosą efekt i pacjenci Oddziału Neurologicznego nie odczują braku lekarzy.

Przypomnijmy, że w WCSKJ czekają na ogłoszenie konkursu na dyrektora placówki. Po rezygnacji z tego stanowiska przez Nikolaja Lambrinowa, pełniącym obowiązki dyrektora jest Tadeusz Szczerbaty. Jak nas poinformował Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, trwa procedura przygotowania konkursu.

7 komentarzy

  1. Bałagan po Lambrinowie,fatalna polityka kadrowa i finansowa, teraz sypią się oddziały, szkoda, duży teren do zabezpieczenia

    • Akurat Lambrinow to próbował wszystko uporządkowac i mu to całkiem wychodziło

  2. Nareszcie młodzież staje się odwazna!//wiadomosci.wp.pl/edukacja-nie-manipulacja-uczniowie-protestowali-przed-wizyta-ministra-czarnka-6809492749474400a…Trzeba dzieci ,młodzież kształcić jak w Koreii POłudniowej czy Tajwanie . To kraje potegi umysłu w dziedzinie elektroniki .A tu w zascianku Europy tylko religia, jacyś wyklęci i szumowiny przy władzy.

  3. Miesiąc temu leżałam na tym oddziale, przez półtora tygodnia. Lekarze niedostępni, nawet w nagłych przypadkach, brak obchodów, brak informacji, nawet podległy personel nie miał dobrej opinii o postępowaniu lekarzy.

  4. Ja byłem bardzo zadowolony z opieki w szpitalu, a lekarze niestety chcą więcej i więcej pieniędzy. Trochę to przykre, że przysięgę mają za nic…

    • Czy do Ciebie nie docierają informacjie ile milionow przekręcił /dał swoim/ PIS.?1 z brzegu „wody polskie’ pomniki szyszki, na szczujnię TVP 2 miliardy ,na klechów ponad 35 miliardów .

  5. Dla mnie opieka super w szpitalu, pomogli mi i jestem im bardzo wdzieczna. wspaniale pielegniarki, fachowi lekarze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.