Aż 5 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, w tym rowerzystę i motocyklistę zatrzymali w miniony weekend jeleniogórscy policjanci. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmach kierujących wykazało od 0,5 do 2 promili.

26 maja policjanci z prewencji na ul. Karola Miarki zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego kierującego pojazdem. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,5 promila. Dodatkowo mężczyzna naruszył 3-letni zakaz sądowy.

28 maja na ul. 1 Maja w Szklarskiej Porębie policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Następnego dnia policjanci na ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli nietrzeźwego motocyklistę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,6 promila.

29 maja policjanci zatrzymali w regionie 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami, w tym 33-letniego mężczyznę, który kierował Oplem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.