Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Jeleniej Górze zabezpieczyli 204 tysiące sztuk papierosów wartych 155 tysięcy złotych. Towar z białoruską banderolą miał trafić do Niemiec. Dostawczym busem wiózł go 34-letni Polak. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 18 lutego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze skierowali do kontroli na jednej z dróg w powiecie legnickim dostawczego busa jadącego w kierunku Niemiec. Kierowcą pojazdu okazał się 34-letni Polak, który autem tym przewoził 204 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Paczki z papierosami oznaczone były jedynie białoruską banderolą. Z uwagi na posiadanie nielegalnego towaru wartego 155 tysięcy złotych Polak został zatrzymany.

Funkcjonariusze SG wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze.

Na poczet przyszłej kary funkcjonariusze SG zabezpieczyli u podejrzanego gotówkę w wysokości 9 tys. zł. Za posiadanie nielegalnych towarów akcyzowych grozi mu wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.