Celebryci, sportowcy, dziennikarze, piosenkarze… Kogo tu nie ma? Polacy w sondażu wskazali osoby, do których czują największą niechęć.

Tego typu badania są przeprowadzane rzadko. O ile co kilka dni sondażownie sprawdzają poparcie dla partii politycznych, co miesiąc badane jest zaufanie dla polityków, a nawet sprawdzana jest sympatia dla poszczególnych posłów czy ministrów, o tyle nie robi się zazwyczaj szerokiego badania poziomu niechęci do osób publicznych ze wszystkich niemal dziedzin życia.

Na takie działanie zdecydował się plotkarski serwis internetowy Pudelek, który w współpracy z Instytutem Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS sprawdził nastawienie Polaków do wybranych, powszechnie znanych osób. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie tysiąca osób. Zapytano je o wybrane 15 osób. Wśród nich byli m.in. piłkarz Jakub Rzeźniczak, showman Kuba Wojewódzki, dziennikarka Kinga Rusin, celebrytka Małgorzata Rozenek czy piosenkarz Michał Wiśniewski.

Żadna z wymienionych wyżej osób nie zajęła jednak pierwszego miejsca. Bezapelacyjnym zwycięzcą tego antyrankingu został Jacek Kurski, prezes TVP, były polityk, eurodeputowany związany z PiS, a ostatnio z Solidarną Polską. Szefem publicznej telewizji został na początku 2016 roku po objęciu władzy przez PiS. Jacek Kurski jest bratem Jarosława, pierwszego zastępcy redaktora naczelnego stojącej po drugiej stronie barykady wobec TVP „Gazety Wyborczej”.

W tym badaniu antypatii Jacek Kurski zdobył 61 procent głosów. Na drugim miejscu uplasował się Michał Wiśniewski, piosenkarz, lider popularnego na początku XXI wieku zespołu Ich Troje. Wiśniewskiego nie lubi 37 procent respondentów. Trzecia pozycja należy do Edyty Górniak (27 proc.), piosenkarki, która ostatnio bardziej zasłynęła antyszczepionkowymi treściami niż nowymi przebojami.

Kogo lubimy?

Z tego badania można się także dowiedzieć, kogo darzymy największą sympatią. W tej części sondażu wygrał bohater naszych czasów, jeden z najlepszych piłkarzy świata – Robert Lewandowski (64 proc. pozytywnych odpowiedzi). Za nim uplasował się showman, stały bywalec jury różnego rodzaju talent show Kuba Wojewódzki (45 procent).

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.