Jutro (18 lipca) to ostatni dzień, kiedy można się wybrać do Czech, by przejechać się koleją parową na trasie Vrchlabí – Kunčice nad Labem – Martinice w Karkonoszach – Rokytnice nad Jizerou. Wycieczki organizuje Towarzystwo Historii Kolei Martinice w Karkonoszach.

Zespół zabytkowych wagonów poprowadzi parowóz 310.0134. W zestawie znajdzie się wagon restauracyjny z drobnymi przekąskami i pamiątkami o tematyce kolejowej.

Pociągi przejeżdżają przez wyjątkową stację Martinice w Karkonoszach, która ze względu na swój wygląd i wyposażenie techniczne od 2016 roku jest zabytkiem kultury. Otwarte jest tu muzeum kolejnictwa.

Karkonoski Weekend Parowy połączony jest z „Karkonoskimi Letnimi Wieczorami” w Jilemnicach. Pociągi będą dojeżdżały do stacji w Rokytnicach nad Jizerou, która jest punktem końcowym niezwykle malowniczej linii wiodącej doliną Izery z Martinic w Karkonoszach. Obecnie jednak większość pociągów kończy swój bieg wcześniej na stacji w Jabloncu nad Jizerou. Do Rokytnic pociąg przyjeżdża tylko dwa razy w tygodniu.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.