Z raportu urzędu wojewódzkiego wynika, że do dziś w Jeleniej Górze koronawirusem zakaziło się 66 osób. Po świętach znane będą wyniki testów kolejnych kilkudziesięciu pacjentów i pracowników jeleniogórskiego ZOL, w którym wczoraj potwierdzono 29 zakażeń. W związku z sytuacją w ośrodku Caritasu swoje obawy wyraził Mikołaj Lambrinow, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Przestrzega, że jeśli będzie trzeba ewakuować pacjentów jakiegoś zakładu opiekuńczego czy ośrodka opieki, to pogotowie samo temu zadaniu nie podoła, bo ma przecież szereg innych zadań.

W powiecie jeleniogórskim zakażone są 24 osoby. W pozostałych powiatach naszego regionu sytuacja wygląda tak: powiat bolesławiecki – 3 zakażonych, kamiennogórski – 4, lubański – 29, lwówecki – 6, zgorzelecki – 6. W sumie na Dolnym Śląsku COVID-19 stwierdzono u 660 osób, 22 zakażone osoby zmarły.

Szpital zakaźny w Bolesławcu otrzymał 100 tys. dotacji od Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Dyrekcja szpitala zapowiedziała, że fundusze przeznaczy na zakup środków ochrony osobistej oraz sprzęt medyczny potrzebny w leczeniu chorych na COVID -19. 


 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.