Koleje Dolnośląskie aktualizują rozkład jazdy. Nowości wchodzą w życie od 12 czerwca. Wśród nich są nowe połączenia oraz nowe składy pociągów z wagonem dla rowerów. Niestety, na razie wagony KD Cyklo nie pojawią się w naszym regionie. Od 1 sierpnia na miesiąc będzie zamknięty odcinek z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby. Podróżni będą korzystać z komunikacji zastępczej.

Od 2 lipca składy osobowe z Wrocławia Głównego do Sobótki Zachodniej i Świdnicy Przedmieście będą wyposażone w pierwszy w Polsce wagon rowerowy. Na tych trzech stacjach będzie możliwość pozostawienia swojego jednośladu w specjalnie przystosowanym do tego wagonie.

Rosnąca popularność tras rowerowych na Dolnym Śląsku w ostatnim czasie znacząco zwiększyła potrzebę zagwarantowania miejsca na przewóz rowerów – informuje Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. – Wagon, który uruchamiają od lipca Koleje Dolnośląskie jest odpowiedzią na to wyzwanie i na pewno ucieszy wszystkich cyklistów, którzy korzystają z naszych pociągów. Pociąg z rowerowym wagonem będzie jeździć według nowego rozkładu w soboty i niedziele.

Niestety, na razie wagony rowerowe nie pojawią się w naszym regionie. A szkoda, bo chętnych na dojazd pociągiem i rowerowe wycieczki np. do osady Orle czy Borach Dolnośląskich, byłoby z pewnością wielu cyklistów.

Remonty i utrudnienia

Remonty powodujące utrudnienia w połączeniach przewidziane są na dwóch trasach – do Lichkova i z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby. Odcinek z Kłodzka w kierunku Lichkova od Usti nad Orlici będzie wyłączony z użytkowania od 1 lipca do końca sierpnia.

Komunikacja zastępcza do Szklarskiej Poręby

Od 1 sierpnia na jeden miesiąc zamknięty będzie także odcinek z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby. W tym czasie przewoźnik zorganizuje dla podróżnych komunikację zastępczą. Autobusy będą podstawione na dworzec w Jeleniej Górze i rozwiozą pasażerów do stacji znajdujących się na odcinku aż do Szklarskiej Poręby Górnej. Część autobusów będzie też jechać bezpośrednio do końcowej stacji na linii kolejowej 311 oraz analogicznie w drugą stronę: ze Szklarskiej Poręby Górnej prosto do stacji Jelenia Góra.

Nowa trasa: Wrocław – Sobótka – Świdnica

Po 22 latach pociągi wracają na linię 285 z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy. Na tej trasie pojedzie dziennie osiem par pociągów Kolei Dolnośląskich. Na linii pojawią się m.in. połączenia z Wrocławia Głównego do Bielawy, które dojadą do niej przez Sobótkę, zamiast przez Jaworzynę Śląską. Dodatkowo na linii z Wrocławia Głównego do Kątów Wrocławskich zostaną dodane trzy nowe pary połączeń.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.