Montaż nowych tablic informacyjnych na przystankach komunikacji miejskiej zapowiada jeleniogórski MZK. Przed wakacjami powinna się ukazać również aplikacja z interaktywną mapą kursów autobusowych.

– System informacji pasażerskiej zaczęliśmy wdrażać w naszej firmie w 2012r. – mówi Michał Palewicz, główny ekonomista jeleniogórskiego MZK. – Od tego czasu zamontowaliśmy na przystankach 19 tablic elektronicznych, informujących o godzinach odjazdów naszych autobusów. Niektóre są już wysłużone i wymagają wymiany. Chcemy wymienimy pięć najstarszych, między innymi na Podwalu, przy tak zwanej Małej Poczcie i przy zabobrzańskim rondzie WOŚP. Postaramy się to uczynić zaraz po wakacjach.

Spośród 19 działających tablic osiem posiada przyciski, uruchamiające dla osób niedosłyszących informację dźwiękową. Z głośniczków automat czyta aktualny rozkład jazdy. Jakość nagrań jest bardzo wysoka, a dźwięk wyraźny.

Być może już przed wakacjami pasażerowie będą mogli korzystać w swoich telefonach z aplikacji z interaktywną mapą pokazującą w trybie rzeczywistym lokalizację wszystkich kursujących autobusów. Niezależnie od tego każdy przystanek autobusowy posiada naklejkę z kodem QR. Po jego zeskanowaniu na smartfonach pojawia się wirtualny rozkład jazdy.

Fot. MZK

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.