Na Zabobrzu II jest teraz 100 nowych miejsc do parkowania. Mieszkańcy zabiegali o to od dawna. Aut bowiem przybywało z roku na rok, a parkingów nie. Ten przy ulicy Noskowskiego 11 przyda się wyjątkowo.

Powstał dzięki współpracy samorządu jeleniogórskiego z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową. Miasto wydało na ten cel 272 tys. złotych, za co powstały 21 miejsc parkingowych (w tym trzy dla osób niepełnosprawnych).

JSM dołożyła 620 tys. złotych, co wystarczyło na budowę kolejnych 76 miejsc (w tym trzy dla osób niepełnosprawnych). Wykonawcą była firma MG-Tech. Na parkingu będzie także stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych. Pojawi się w przyszłym roku.

Mirosław Grabowski, prezes JSM podkreśla, że starali się, aby nowy parking był estetyczny i wkomponował się w okoliczny teren. Tym bardziej, że to jedno z ostatnich miejsc na Zabobrzu, gdzie można było urządzić parking bez uszczerbku dla zieleni. Spółdzielni zależy bowiem na zachowaniu odpowiednich proporcji i niedopuszczeniu, by beton zdominował zieleń na osiedlu. Dlatego jednym z pomysłów jeleniogórskiego samorządu i JSM jest budowa w przyszłości parkingu piętrowego przy ul. Grażyny Bacewicz.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.