4 września wchodzi w życie nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. Do siatki połączeń trafiły dwa dolnośląskie miasta – Lądek-Zdrój i Stronie Śląski. Pasażerowie dojadą do nich autobusami z Kłodzka. Od 20 września zmniejszona będzie liczba par połączeń na trasie do Trutnova z Sędzisławia, która cieszy się największą popularnością w okresie wakacyjnym. Połączenia zostaną utrzymane na terenie Polski, komunikując z linią z Wrocławia do Jeleniej Góry mieszkańców miejscowości powiatu kamiennogórskiego. Trwa remont linii do Szklarskiej Poręby. Powinien zakończyć się w październiku. Do tego czasu na trasie Jelenia Góra- Szklarska Poręba obowiązuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Połączenia do Stronia Śląskiego będą skomunikowane na dworcu Kłodzko Miasto, gdzie pasażerowie na jednym bilecie będą mogli się przesiąść z i do autobusu, by kontynuować podróż do miast, do których od kilkunastu lat kolej nie docierała. Autobus w barwach Kolei Dolnośląskich będzie można zobaczyć na tej trasie od 5 września.

Staramy się przywrócić połączenia do miejscowości Dolnego Śląska, które w latach 90. i na początku XXI wieku zostały usunięte z kolejowej mapy Polski – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego. – Stronie Śląskie i Lądek-Zdrój, a także miejscowości położone przy nieczynnej linii kolejowej, zostaną skomunikowane autobusem z pociągami w kierunku Wrocławia, ale z sygnałów, które odbieramy od mieszkańców, wiemy, że wielu z nich cieszy się na powrót regularnych połączeń do stolicy powiatu, Kłodzka.

Zmiany z końcem wakacji

Wraz z zakończeniem wakacji do zmian dochodzi na trasach transgranicznych.

Od 1 września do Lichkova znów dojedziemy pociągiem, bo PKP PLK kończy remont na tej trasie.

Z kolei tylko do 20 września utrzymane będzie połączenie do czeskiego Adrspachu.

Od 20 września zmniejszona będzie liczba par połączeń na trasie do Trutnova z Sędzisławia, która cieszy się największą popularnością w okresie wakacyjnym.

Remonty linii kolejowych

Na terenie województwa dolnośląskiego zarządca linii nadal prowadzi lub już planuje kolejne remonty. Przedłuża się remont wiaduktu w Czernicy, dlatego też połączenia z Wrocławia do Jelcza-Laskowic możliwe są wyłącznie przez Wrocław Wojnów i Dobrzykowice. Przepustowość tej linii nie pozwala na zwiększenie par pociągów, które pojadą tą trasą w ramach Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych.

Remonty trwają również na trasie do Szklarskiej Poręby, gdzie do października dojedziemy komunikacją autobusową. W ciągu najbliższych miesięcy obejmą one także trasy między Kłodzkiem i Polanicą-Zdrój, a także odcinki z Jaworzyny Śląskiej w kierunku zarówno Strzegomia, jak i Świdnicy.

Modernizacje prowadzone będą także na stacji Jawor czy już trwają na odcinku z Bielawy do Dzierżoniowa – dodaje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Na stronie kolejedolnoslaskie.pl, gdzie w zakładce „alerty” KD informują o wszystkich bieżących problemach na liniach obsługiwanych przez spółkę.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.