Czujnością i odpowiedzialnością wykazała się młoda kobieta, która dokonała zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Jej zdecydowana postawa być może przyczyniła się do uniknięcia tragedii, gdyż kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwi kierowcy są sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

Właśnie tak zachowała się młoda kobieta, która w sobotnie popołudnie, na terenie powiatu lwóweckiego, zwróciła uwagę na pojazd poruszający się całą szerokością jezdni. Bez zawahania podjęła decyzję o zatrzymaniu pojazdu, aby uniemożliwić mu kontynuowanie prowadzenie auta. Powiadomiła odpowiednie służby.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji potwierdzili nietrzeźwość 65-latka. Mieszkaniec gminy Gryfów Śląski podczas badania stanu trzeźwości wydmuchał ponad 2 promile alkoholu.

Apelujemy,  aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.