Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz o oszustwo. W jego mieszkaniu zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę oraz tabletki zawierające pochodną amfetaminy. Mężczyzna wykorzystał również dane osobowe innej osoby i w jej imieniu elektronicznie podpisał umowę abonencką wraz z urządzeniami na blisko 1700 zł, nie mając zamiaru się z niej wywiązać. Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwo oraz o posiadanie narkotyków.

Policjanci prowadząc czynności dotyczące zwalczania przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że jeleniogórzanin najprawdopodobniej posiada środki odurzające. W jego mieszkaniu znaleźli amfetaminę, marihuanę oraz tabletki zawierające pochodną amfetaminy. Narkotyki ukryte były w łóżku. Łącznie z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać kilkadziesiąt porcji handlowych.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna 20 kwietnia br. wykorzystując dane innej osoby podpisał elektronicznie w jej imieniu umowę abonencką wraz z urządzeniami, z której nie miał zamiaru się wywiązać. Na podstawie podpisanej umowy mężczyzna otrzymał telefon oraz zegarek, które następnie sprzedał. Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonego wynosi blisko 1700 zł. Jak twierdzi zatrzymany, dane pokrzywdzonego znalazł na śmietniku, porwane, kartki udało mu się posklejać, a następnie wykorzystać do przestępczego procederu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Jeleniogórzanin za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.