Mężczyzna na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży konsole go gier. Osoby zainteresowane zakupem wpłaciły pieniądze za zamówiony towar, jednak nie został on dostarczony. Straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 32 tysiące złotych.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 23-letniego mieszkańca Lubina podejrzanego o serię oszustw.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna w od 3 listopada do 23 grudnia ubiegłego roku dopuścił się serii oszustw. Na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży konsole do gier w cenie od 2200 do 2800 zł. Od zainteresowanych zakupem pobrał pieniądze, jednak z umowy się nie wywiązał i towaru nie dostarczył. W tej sprawie funkcjonariusze przedstawili mu 13 zarzutów. Straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 32 tysiące złotych. Mieszkaniec Lubina był już notowany za podobne czyny.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

-23-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.