Co może powstać, jeśli swoje siły połączą legendarni muzycy? Na przykład singiel wyrażający solidarność z okupowaną Ukrainą i wspierający jej ofiary.

Zespół IRA i Stokłosa Collective Orchestra nawiązali współpracę z ukraińskim Okean Elzy. Efektem jest polsko-ukraińska wersjaż utworu „Obijmy”/”Obejmij mnie”. Projekt zainicjował Arkadiusz Jaskowski.

Do utworu powstał również teledysk, za realizację którego odpowiada grupa Bosko. Premiera miała miejsce 11 kwietnia, o czym muzycy IRY i Okean Elzy poinformowali w mediach społecznościowych.

Dochód przekażą Ukrainie

Do projektu odniósł się w nagraniu lider ukraińskiego zespołu Swiatosław Wakarczuk, który nie szczędził Polakom słów wdzięczności za zaangażowanie w pomoc ofiarom rosyjskiej agresji:

– Pomysł na wspólne polsko-ukraińskie nagranie utworu powstał z inicjatywy naszych polskich przyjaciół. I to jest wspaniałe. Myślę też, że jest to bardzo symboliczne, bo trudno znaleźć kogokolwiek, kto zrobił więcej dla Ukrainy, kto wspiera nas bardziej. Wiele krajów pomaga, ale to, co robicie wy, Polacy, jest bezcenne. Tak wielu uchodźców zaprosiliście i gościcie w swoim kraju. Wspieracie nas również politycznie, finansowo i militarnie. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni – dziękował.

Co ważne, artyści zdecydowali się przeznaczyć cały dochód z tego singla na rzecz fundacji „Charytatywni”, która wspiera Ukraińców pokrzywdzonych wojną.

Posłuchajcie zatem tego utworu!

News4Media/fot. screen Youtube / MusicOfFreedom

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.