Policja podsumowała okres świąteczny na jeleniogórskich drogach. Ocenia, że było spokojnie, co nie oznacza, że bez zdarzeń. Najtragiczniejszym było śmiertelne potrącenie pieszego, który stracił równowagę i wpadł pod samochód.

– W okresie świątecznym na drogach panował duży ruch. W powiecie  doszło do 11 kolizji drogowych, których najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości i najechanie na tył innego pojazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.  W ciągu tych dni funkcjonariusze zatrzymali i wyeliminowali z ruchu drogowego sześciu kierujących po alkoholu. Zatrzymani mieli od 0,6 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Każdy  z nich stanowił poważne zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników. Kierującym za popełnienie przestępstwa grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania autami na kilka lat oraz wysoka grzywna. Ponadto policjanci zatrzymali jednego kierowcę, który miał cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami, jednego kierującego, który naruszył trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami, ukarali mandatami za różne wykroczenia w ruchu drogowym 28 kierowców, zatrzymali 14 poszukiwanych, celem doprowadzenia ich do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa oraz zatrzymali dwie osoby, które podejrzane są o posiadanie narkotyków – informuje Beata Sosulska-Baran z jeleniogórskiej policji.

W tym czasie na terenie  Jeleniej Góry odnotowano dwa wypadki w tym jeden śmiertelny. 49-letni kierujący pojazdem marki Alfa Romeo, jadąc od strony Szklarskiej Poręby w kierunku centrum miasta, potrącił 30-letniego mężczyznę, który idąc chodnikiem stracił równowagę i wtargnął na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

W okresie świąt policjanci wielokrotnie interweniowali w domach i na ulicach w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. W tym okresie policjanci łącznie obsłużyli blisko 300 interwencji    

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.