W ostatnią sobotę w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicy odbył się zarząd gminny wszystkich OSP działających na terenie Gminy Jeżów Sudecki. W spotkaniu jako goście uczestniczyli senator Krzysztof Mróz oraz wójt Edward Dudek.

W pierwszej części spotkania prezes zarządu gminnego OSP podsumował działalność poszczególnych jednostek strażaków ochotników z terenu gminy oraz nakreślił plany działania na przyszłość. W drugiej części spotkania odbyło się przekazanie promesy na ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy dla jednostki OSP Czernica. Promesę na ręce prezesa Piotra Leszcza przekazali senator Krzysztof Mróz oraz wójt Edward Dudek. Koszt nowego wozu to ok. 1 mln złotych. W połowie zostanie on sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a w drugiej połowie z budżetu Gminy Jeżów Sudecki. Przetarg na nowy wóz został już ogłoszony i zostanie rozstrzygnięty 30 maja br.

„Wymiana samochodu dla OSP w Czernicy była konieczna. Jednostka ta otrzyma nowoczesny samochód spełniający najwyższe normy. Z jednej strony zapewni on większe bezpieczeństwo strażaków, a z drugiej zwiększy efektywność prowadzonych akcji ratowniczo-gaśniczych.” – powiedział senator Krzysztof Mróz.

Strażacy z Czernicy używali do tej pory dwóch pojazdów – 10 letniego Mercedesa i ponad 40-letniego Stara. „Star używany w Czernicy to najstarszy samochód w powiecie, który służy w akcjach bojowych, ale jego osprzęt i wyposażenie nie przystają do współczesności.” – powiedział wójt Gminy Jeżów Sudecki Edward Dudek.

Jednostka OSP w Czernicy należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jej specyficzne położenie w „trójstyku” trzech powiatów sprawia, że jest najczęściej dysponowaną jednostką OSP z Gminy Jeżów Sudecki.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.