Przed nami ostatni tydzień na rozliczenie się z podatków. Możemy jednak mieć z tym kłopot, bo dziś (25 kwietnia) urzędnicy skarbówki rozpoczęli protest. Potrwa do 2 maja, dnia zakończenia rozliczeń z fiskusem.

Termin protestu urzędników skarbówki nie jest oczywiście przypadkowy. To ostatni, najgorętszy tydzień na rozliczenie się z podatków. Przypomnijmy, że mamy na to czas do 2 maja właśnie.

Na znak protestu codziennie od 25 kwietnia do 2 maja między godz. 12 a 12.15 urzędnicy skarbówki nie będą obsługiwali podatników. Nie powinno mieć to specjalnego wpływu na jakość obsługi, ale wybierając się do urzędu skarbowego, warto jednak o tym pamiętać

A czego domagają się związkowcy? Między innymi podwyżki płacy zasadniczej o co najmniej 20 proc. Do premiera Mateusza Morawieckiego trafił już list z informacją o proteście. Czytamy w nim m.in.:

„Przyczyną protestu jest zlekceważenie przez szefa KAS oraz premiera naszych postulatów wzrostu wynagrodzeń podstawowych o 20 proc. i realizacji zaległej uchwały modernizacyjnej. Ponadto prowadzone przez nasze organizacje spory zbiorowe we wszystkich województwach doszły do etapu spisania protokołu rozbieżności i nie widzimy woli dyrektorów Izb Administracji Skarbowych, by spełnili nasze żądania”.

Związkowcy ostrzegają, że jeśli do 15 maja nie będzie konkretnych efektów ich protesty, to zaostrzą jego formę.

News4Media/fot. iStock

1 Komentarz

  1. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Zwalniajcie się i do pracy do Dreksa na produkcję i to natychmiast. Jesteście najbardziej nie lubianymi urzędasami jakich znamy. Nastawionymi tylko i wyłącznie na to aby nam zabierać nasze pieniądze i to nie zawsze zgodnie z prawem, czego sam byłem przykładem pozaprawnych działań. Wielokrotnie chciano mnie po prostu okraść.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.