Dzisiaj (środa, 29 czerwca), od godzin południowych, można spodziewać się w naszym regionie silnego wiatru i gwałtownych burz. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie dla wszystkich powiatów regionu.

Burze z gwałtownymi opadami deszczu, silnym i porywistym wiatrem, a miejscowo także z gradem, mogą wystąpić po godz. 12.00. Ostrzeżenie dotyczy powiatów karkonoskiego, kamiennogórskiego, lwóweckiego, lubańskiego, bolesławieckiego i zgorzeleckiego oraz Jeleniej Góry. Prognozowane są bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h, punktowo do 90 km/h. Miejscami grad. Najsilniejsze natężenie zjawisk prognozowane jest na godziny wieczorne i nocne. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 3, 30 czerwca i ma drugi stopień zagrożenia, co oznacza zjawiska meteorologiczne, powodujące duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska ograniczają prowadzenie działalności.

Meteorolodzy przewidują spokojniejszą pogodę w czwartek, ale w piątek znowu mają pojawić się burze, ale o mniejszej intensywności.

FOT.Pixabay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.