Dzisiaj (piątek, 19 czerwca), od godzin popołudniowych, można spodziewać się w naszym regionie silnego wiatru i gwałtownych burz. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie dla wszystkich powiatów regionu.

Burze z gwałtownymi opadami deszczu, silnym i porywistym wiatrem, a miejscowo także z gradem, mogą wystąpić po godz. 15.00. Ostrzeżenie dotyczy powiatów karkonoskiego, kamiennogórskiego, lwóweckiego, lubańskiego, bolesławieckiego i zgorzeleckiego oraz Jeleniej Góry. Prognozowane są bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h, punktowo do 110 km/h. Miejscami grad. Najsilniejsze natężenie zjawisk prognozowane jest na godziny wieczorne i nocne. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 4.00, 20 sierpnia i ma drugi stopień zagrożenia, co oznacza zjawiska meteorologiczne, powodujące duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska ograniczają prowadzenie działalności.

Dla powiatów bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego wciąż obowiązuje też ostrzeżenie 2 stopnia przed upałem.

Sobota nie będzie spokojniejsza. Także w tym dniu i w nocy z soboty na niedzielę IMGW przewiduje burze z gradem ale malejącej intensywności. Na pierwsza część dnia ostrzeżenie ma drugi stopień zagrożenia, a potem obowiązuje „1”. Pogoda ma się uspokoić w niedziele rano i aż do wtorku nie są prognozowane żadne zagrożenia.

Fot. pixaby

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.