25 mln zł kosztował będzie kompleksowy remont pałacu w Bukowcu. Obiekt należy do Związku Gmin Karkonoskich. Środki na te inwestycję związek samorządowy pozyskał z programu Polskim Ład.

Do zadania przymierzano się od wielu lat. Pozwolenie na remont związek uzyskał już w 2013 r., ale dotąd nie udało się rozpocząć prac. Ruszą w tym roku. Na początku lutego Związek Gmin karkonoskich podpisał umowę z miłkowską spółką Pre-Fabrykat na realizację inwestycji „Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej, modernizacja pałacu w Bukowcu” w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Przedsięwzięcie kosztować będzie 25 mln zł, z czego 22,5 mln to środki z programu Polski ład, a 2,5 mln – wkład własny związku.

Głównym celem remontu jest termomodernizacja zabytkowego budynku. Obiekt zostanie ocieplony i zaizolowany, zmieniony zostanie sposób ogrzewania na gruntowa pompę ciepła. W ramach inwestycji odnowione zostaną dach, stropy i elewacje, wymieniona ma być stolarka okienna i drzwiowa, zmodernizowana zostanie sieć elektroenergetyczna wraz z oświetleniem.

Prace remontowe ruszą w połowie roku. Na razie wykonawca przygotowuje projekt, na co ma pięć miesięcy. Cała inwestycja powinna zostać zakończona do 30 października 2024 r.

Fot. ZGK

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.