Dzisiaj (6.11.23r.) od wczesnych godzin rannych jeleniogórscy policjanci prowadzą działania pod nazwą „Pasy i Telefon”.

Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa i korzystania z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzić będą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

Celem działań jest zmobilizowanie kierujących i pasażerów do przestrzegania obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, jak również do niekorzystania z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów. Tym samym akcja ma za zadanie dążenie do minimalizowania liczby wypadków drogowych. Akcja rozpocznie się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00.

Poprzez wzmożone kontrole mundurowi chcą również wytworzyć w świadomości kierujących przekonanie o nieuchronności kary za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że za niezapięte pasy bezpieczeństwa osób podróżujących samochodem odpowiada kierowca. Kara za niezapięte pasy bezpieczeństwa nie ominie także pasażerów auta. Każdy, kto uchyli się od obowiązku ich używania, może otrzymać mandat w wysokości 100 złotych. Jeśli natomiast to kierowca ma niezapięte pasy w trakcie jazdy, to policjant może ukarać go mandatem w wysokości 100 złotych. Poza tym na jego konto wpłynie 5 punktów karnych.

Jeżeli chodzi o korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, taryfikator przewiduje mandat w wysokości 500 złotych i wówczas do indywidualnego konta kierowcy zostanie dopisanych 12 punktów karnych.

Jeleniogórscy policjanci po raz kolejny apelują o stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Fot i info KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.