Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o co najmniej 21 przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się od lipca do sierpnia br. w Jeleniej Górze, w warunkach, tzw. ”recydywy”. Jego łupem padło mienie o wartości ponad 47 tysięcy złotych. Ponadto odpowie on za posiadanie narkotyków.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu oraz o posiadanie narkotyków.

Mężczyzna został zatrzymany w nocy z 26 na 27 sierpnia br. na gorącym uczynku włamania do piwnicy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji oraz z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, którzy prowadzili czynności w sprawie serii włamań do różnych obiektów w Jeleniej Górze ustalili, że osobą podejrzewaną o ich popełnienie jest 31-latek. Przedstawiono mu 21 zarzutów. Są to kradzieże z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem. Przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze od 27 lipca do 26 sierpnia br. w warunkach, tzw. ”recydywy”. Mężczyzna włamywał się do komórek, garaży, piwnic, pralni samoobsługowej i przychodni lekarskiej, skąd jego łupem padły rowery, sprzęt komputerowy, konsole do gier, narzędzia budowlane, pomiarowe, elektryczne. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 47 tysięcy.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.

Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot.: Pixabay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.