Mężczyzna rażąco naruszył obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Na jednej z ulic Lubania, gdzie można jechać maksymalnie 50 km/h pędził aż 117.

Niestety nie wszyscy kierowcy reaguje na apele Policji dotyczące stosowania się do obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Niestety niejednokrotnie kończą się one tragicznie. Dlatego też egzekwowanie przepisów drogowych i bezpieczeństwo na drodze to jeden z priorytetów lubańskiej drogówki.

29 lipca po godzinie 19.00 policjanci z drogówki patrolowali drogę krajową numer 30 w kierunku Zgorzelca. Na ulicy Jana Pawła II zwrócili uwagę na kierującego, który za nic miał ograniczenia prędkości.

Siedzący za kierownicą mitsubishi mężczyzna jechał 117 km/h w miejscu, w którym maksymalna dozwolona prędkość to 50 km/h. 25-latek został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali na 3 miesiące prawo jazdy nieodpowiedzialnego kierującego i przeprowadzili z nim rozmowę na temat zagrożenia, które stworzył na drodze zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.