Kto dzisiaj (18 września) zdecydował się wyjść w góry, może być zaskoczony. Na Śnieżce spadł pierwszy w tym roku śnieg. Pokrywa jest na razie minimalna, ale zimo jest bardzo odczuwalne. Ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR apelują o ostrożność. Warunki na szlakach są trudne.

Na Śnieżce pokrywa śnieżna ma grubość 2 milimetrów, temperatura wynosi 3 stopnie, jednak odczuwalna jest niższa – około minus dwóch stopni.

Pierwszy śnieg we wrześniu nie jest na Śnieżce niczym nadzwyczajnym i zdarza się niemal każdego roku. Trwała pokrywa śniegu w ostatnich latach pojawia się jednak najczęściej dopiero w okresie świąteczno-noworocznym, albo wręcz w pierwszych dniach stycznia” – czytamy we wpisie na Twiitterze Karkonoski Park Narodowy.

Dzisiaj w Karkonoszach ma być zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Możliwy przelotny deszcz, nawet do 10 milimetrów. Podobna pogoda ma być w kolejnych dniach.

Przewidywana jest temperatura od 10 do 12 stopni. W górnych partiach Sudetów spodziewane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie może spaść do 5 centymetrów śniegu. Wieje wiatr silny i bardzo silny, w porywach do 80 kilometrów na godzinę.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.