Policjanci z Lubawki zareagowali na informacje od zaniepokojonych mieszkańców Lubawki, z których wynikało, że po miejscowości jeżdżą quady, a zachowanie kierowców m. in. kręcenie „bączków” wskazuje, że mogą oni być pod wpływem alkoholu, co stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
Policjanci podejmujący interwencję sprawdzili stan trzeźwości 34-letniego kierowcy, który jak się okazało był kompletnie pijany. Alkomat wskazał ponad 2 promile alkoholu. Drugi z mężczyzn 40-letni obywatel Ukrainy, również został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1.6 promila. Po wykonaniu czynności mężczyzn zwolniono.

 

Policja przypomina, że quady nie są zabawkami, a jeśli poruszają się po drogach publicznych, powinny być sprawne technicznie, zarejestrowane oraz posiadać aktualne ubezpieczenie OC. Do ich prowadzenia wymagane jest prawo jazdy minimum kategorii B1, które można uzyskać mając ukończone 16 lat, a w przypadku czterokołowców lekkich mogą nimi kierować osoby, które ukończyły lat 14 i posiadają prawo jazdy kategorii AM.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.