Policjanci z gryfowskiego komisariatu obezwładnili i zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który wszczął awanturę domową, a następnie zaatakował policjantów, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Sprawca groził również pozbawieniem życia ratownikom medycznym biorącym udział w interwencji.

– W sobotnią noc policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Mirsku. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna wszczął awanturę wobec współdomowników i doszło między nimi do szarpaniny – relacjonuje Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji. – Przybyli na miejsce funkcjonariusze wchodząc do budynku zauważyli ślady krwi, uszkodzone drzwi oraz usłyszeli kobiecy głos wołający o pomoc. W środku funkcjonariusze zostali zaatakowani przez agresywnego i mocno pobudzonego mężczyznę, który nie reagował na wydawane polecenia. Mundurowi używając siły fizycznej oraz środków przymusu bezpośredniego skutecznie obezwładnili agresywnego mężczyznę. W trakcie interwencji 27-latek wielokrotnie znieważał policjantów oraz groził pozbawieniem życia, również ratownikom medycznym, którzy zostali wezwani na miejsce.

Zatrzymany awanturnik trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, a także groźby karalne. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

2 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.