2,5 promila alkoholu we krwi miał mężczyzna który przyszedł do brata i zrobił mu oraz jego bliskim awanturę. Groził tez gospodarzom nożem i nie zachowywał się tak po raz pierwszy.

– Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o groźby karalne. 19 lipca, około godziny 19.00, policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna grozi pozbawieniem życia bratu i jego rodzinie – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że do pokrzywdzonego przyszedł jego 31-letni brat i wszczął awanturę. Mężczyzna nie ograniczył się wyzywania swojego brata i jego najbliższych, ale także, trzymając nóż w ręku, groził im pozbawieniem życia. Był bardzo agresywny. Mężczyzna w podobny sposób zachował się wobec pokrzywdzonych już kilka razy wcześniej, co stwarzało realną i uzasadnioną obawę, że groźby zostaną spełnione.

Mężczyzna po awanturze wyszedł. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy kilka ulic dalej. Był agresywny i nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2,5 promila.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może kara pozbawienia wolności do lat 2. Prokurator Rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, ponadto ma on zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania z nimi.

Fot. KPP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.