Pacjentka poprosiła o pomoc policję. Zaniepokoił ją stan trzeźwości dyżurującego lekarza. To nie pierwsze takie zdarzenie w tym szpitalu.

Tuż po północy w poniedziałek 6 czerwca do komendy policji zadzwoniła pacjentka szpitala. Kobieta chciała skorzystać z pomocy pogotowia, ale zaniepokoił ją stan dyżurującego w nim lekarza. Podejrzewała, że może on przyjmować pacjentów pod wpływem alkoholu.

– Skierowani do szpitala policjanci sprawdzili stan trzeźwości wskazanego lekarza. Badanie alkomatem 50 latka wykazało blisko 1 promil alkoholu w jego organizmie – wyjaśnia nam w rozmowie Damian Pachuc, oficer prasowy KPP w Złotowie.

Policjanci powiadomili o całym zdarzeniu dyrektora szpitala, który natychmiast zapewnił zastępstwo za pijanego pracownika. Jak powiedział nam rzecznik, sytuację wyjaśnia złotowska policja po nadzorem prokuratora. Na razie nie wiadomo, czy dyżurujący na SOR lekarz zdążył przyjąć któregoś z pacjentów.

Historia lubi się powtarzać

Okazuje się, że pod koniec ubiegłego roku w tym samym szpitalu doszło już do podobnych zdarzeń.

– Jeśli chodzi o dwie wcześniejsze sytuacje związane z nietrzeźwymi lekarzami szpitala w Złotowie, miały one miejsce na przełomie października i grudnia 2021 r. – potwierdził nam mł. asp. Damian Pachuc.

News4Media/fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.