Wystawa pojazdów i urządzeń, którymi posługują się służby miejskie, mobilny punkt szczepień, stanowisko spisu powszechnego i mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci – to wszystko na III Jeleniogórskim Pikniku Miejskim, który dziś odbył się na parkingu przy Galerii Sudeckiej.    

Od 16 do 22 września 2021 roku trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i przy tej okazji odbęłsię III Jeleniogórski Piknik Miejski. Organizatorami wydarzenia były cztery spółki miejskie: MZK, MPGK, PWiK „Wodnik” oraz Termy Cieplickie. Rolę współorganizatora pełniła Galeria Sudecka. W programie nie brakowało atrakcji takich jak zabawy i konkursy z nagrodami, lokalne słodkości i wyroby, animacje, dmuchańce, fotobudka. Wylosowano też nagrodę, którą w tym roku jest weekend nad morzem dla dwóch osób w Międzyzdrojach.

Każda z zaangażowanych spółek zapowiedział zaprezentowała  atrakcje powiązane z działalnością poszczególnych zakładów.  Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wystawiało pojazdy elektryczne, przeprowadziło konkursy dla dzieci zapewniło smaczne posiłki. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” tez miało katering ze swojskim jedzeniem, i zaprezentowało wykorzystywany do pracy pojazdu Scania Capelotto.  Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego zapraszało na  stanowiska edukacyjne, do składaniu modeli autobusów z kartonowych formatek oraz zaprezentowało dwa modele autobusów  hybrydowych: Volvo 7900 Hybrid oraz nowy elektryczny nabytek marki MAN. Termy Cieplickie przedstawiły atrakcyjną ofertę pakietów cieplickiego kompleksu basenów i przygotowało losy z   wejściówkami do Term. Galeria Sudecka również oferowała nagrody konkursowe, w tym vouchery do wykorzystania w wybranych sklepach Galerii.

Tegorocznym hasłem Pikniku było „Wspólnie zadbajmy o zdrowie”.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.