Duża liczba transakcji realizowanych jest obecnie przez klientów zbliżeniowo, za pomocą kart płatniczych lub smartfonów skonfigurowanych z kontem bankowym, przy wykorzystaniu przeznaczonych do tego aplikacji. Do celów autoryzacji takich płatności wymagany jest często numer PIN. To dlatego warto wyposażyć swój sklep lub punkt usługowy w PIN Pad.

PIN Pad – co to takiego?

PIN Pad to niewielkich rozmiarów urządzenie z klawiaturą, które służy do sprawdzania poprawności wpisanego przez klienta numeru PIN. Z takimi urządzeniami współpracują kasy fiskalne. Na ich klawiaturze po wyświetleniu się kwoty do zapłaty klient wpisuje numer PIN autoryzujący transakcję, a dane przesyłane są automatycznie do kasy fiskalnej, by sprzedawca mógł wydrukować paragon.

Dzięki stałemu podłączeniu PIN Pada do kasy fiskalnej jest on zawsze przygotowany do wykonywania pracy w naszym punkcie handlowym lub usługowym. Nie są konieczne zatem dodatkowe zasilacze, by go uruchomić i z niego korzystać. Ponadto, umieszczając PIN Pad w zasięgu wzroku klienta – np. w przedniej części lady, możliwe jest szybsze zrealizowanie danej transakcji w porównaniu do płatności gotówką.

Jak rozpocząć przygodę z PIN Padem?

Aby rozpocząć przygodę z PIN Padami w naszej działalności gospodarczej, warto zapoznać się z dostępnymi na rynku modelami. Różnią się one między sobą oferowanymi funkcjonalnościami. W ofercie PIN Padów dostępny jest sprzęt, który wykorzystuje łączność różnego typu, a więc np. USB, RS-232 czy też Ethernet. Pozwala to na jego idealne dopasowanie do danego modelu kasy fiskalnej.

PIN Pady – ułatwienie w działalności gospodarczej

PIN Pady ułatwiają prowadzenie działalności gospodarczej. Klient widzi na takim PIN Padzie kwotę, którą chce opłacić, co eliminuje ryzyko pojawienia się związanych z tym błędów. Wpisanie złej kwoty może się bowiem w roztargnieniu zdarzyć każdemu, a to klient powinien sprawdzić, czy wszystkie dane w płatności się zgadzają. Korzystanie z PIN Pada przekłada się korzystnie na zmniejszenie liczby reklamacji ze strony klientów i wpływa na zmniejszenie potencjalnych strat z tego tytułu.

Wystarczy, że PIN Pad zostanie podłączony do kasy fiskalnej za pomocą odpowiednio dopasowanego kabla. Co niezwykle istotne, to urządzenie obsługuje niemal wszystkie transakcje bezgotówkowe.

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.