Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kilka razy posłużył się znalezioną kartą płatniczą. To kwalifikuje się , jako włamanie, a za to grozi 10 lat odsiadki.

Policjanci ustalili, że 23-letni mieszkaiec powiatu karkonoskiego pięć razy zapłacił lub usiłował zapłacić nią zbliżeniowo za zakupy. Do przestępstwa doszło we wrześniu br. w Karpaczu. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na około 300 zł. Sprawca kartę płatniczą znalazł na ulicy. Płacił nią lub próbował płacić zbliżeniowo za zakupy na stacjach paliw i w różnych sklepach.

Pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że ktoś wykorzystał jego kartę zawiadomił o tym policję. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 23-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz odpowie on za kradzieże z włamaniem, za co grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o pilnowanie swojego mienia. W przypadku podejrzenia kradzieży karty bądź posłużenia sią nią przez osoby nieuprawnione należy ją zablokować i zgłosić się do najbliższej jednostki policji w celu złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.