Od godziny 13:00 strażacy walczą z pożarem jednej z hal na terenie byłej Celwiskozy. Na miejscu jest siedem zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze przy ul. Karola Miarki w Jeleniej Górze wpłynęło około godziny 13:00. Po przyjeździe strażaków na miejsce okazało się, że płonie jedna z hal na terenie byłej Celwiskozy. Najprawdopodobniej były w niej składowane śmieci – w większości opony. Pożar bardzo szybko rozwinął się na parterze i częściowo przeniósł się również na część piwniczną budynku. Działania strażaków utrudniał czarny i gęsty dym.

Udało nam się zadysponować średni samochód specjalny SPGaz z jednostki OSP Podgórzyn. Jest on wyposażony w sprzęt ochrony dróg oddechowych, dzięki czemu ratownicy mogą pracować w tak ogromnym zadymieniu – informuje mł. kpt. Krzysztof Zakrzewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Budynek jest również przeszukiwany pod kątem wystąpienia osób poszkodowanych. Na czas prowadzonych działań przejazd ul. Karola Miarki (na wysokości ciepłowni ECO) jest całkowicie zamknięty.

Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.