Choć pogoda nie bożonarodzeniowa, to o zbliżających się świętach każdy pamięta. Także za sprawą Jeleniogórskiego Jarmarku Świątecznego,który rozpoczął się wczoraj (16 grudnia) i będzie trwał do niedzieli (19 grudnia).

W tym roku na jarmark przybyło wielu wystawców. Na placu Ratuszowym można kupić ozdoby świąteczne, sprawić komuś piękny prezent i spróbować pyszne, regionalne i nie tylko produkty spożywcze. Polecamy błyszczące bombki, stroiki oraz szklane cudeńka. Jest duży wybór miodów i nalewek oraz wędlin i chlebów. Są ozdoby na choinkę, stół i na drzwi. Można sobie zrobić zdjęcie na „tronie mikołajkowym” na tle barwnej choinki. Do tej atrakcji są niewielkie kolejki, bo takie zdjęcie ma się raz w roku. Dla zmarzniętych, głodnych i spragnionych przygotowana jest restauracja z pysznym grzańcem i pierogami.

Najmłodsi i ich opiekunowie mogą wziąć udział w zajęciach, przygotowanych w namiocie, w Mikołajowym Wesołym Miasteczku. Odbywają się tam warsztaty artystyczne, malowania pierniczków, przygotowywania ozdób świątecznych i wiele innych ciekawych zajęć. Można także obejrzeć szopki bożonarodzeniowe, które zrobiły uczniowie szkół z Jeleniej Góry. Zaplanowano ponadto przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju i wspólne śpiewanie kolęd.

2 komentarze

  1. „które zrobiły uczniowie” – poprawcie na „które zrobiły ucznie”, będzie śmieszniej.

  2. Pies trącał te jarmarki, ani to żadna nasza tradycja a i ceny za gówno sprzedawane na tych jarmarkach są z kosmosu. Lepiej iść na zakupy do marketu, za ten sam towar w markecie trzeba zapłacić 3-4razy mniej, w przeciwieństwie do tych jarmarkowych sprzedawców uzyskuje się paragon A co za tym idzie, gwarancje na zakupiony towar.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.