Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o rozbój. Napastnik zaatakował idącego ulicą mężczyznę, a następnie go okradł. Jego łupem padł telefon komórkowy, karty płatnicze i dokumenty. Do przestępstwa doszło w Jeleniej Górze 11 stycznia br. Teraz zatrzymany za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 48-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 11 stycznia br. wieczorem, na jednej z jeleniogórskich ulic. Napastnik zaczepił pokrzywdzonego, pobił go, a następnie okradł. Jego łupem padł telefon komórkowy, dwie karty płatnicze oraz dokumenty. Wartość poniesionych strat pokrzywdzony oszacował na 400 zł

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.

48-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za rozbój odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 13 stycznia br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.