Życzliwość mieszkańca powiatu lwóweckiego drogo go kosztowała. Chciał napoić proszące o wodę kobiety, a te okradły go na kwotę prawie 15 tys. zł.

– Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim prowadzą sprawę kradzieży pieniędzy, do której doszło 15 sierpnia br. w jednej z miejscowości na terenie gminy Lwówek Śląski. Około południa do jednego z domów zapukały trzy nieznane kobiety, prawdopodobnie narodowości romskiej, które pod pretekstem złego samopoczucia poprosiły o wodę do picia. Mężczyzna chcąc pomóc wpuścił je do domu i poszedł po wodę. Wykorzystując nieuwagę 76- latka, kobiety dokonały zaboru pieniędzy w kwocie blisko 15 tysięcy złotych, po czym oddaliły się z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku – informuje Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Oczywiście powyższa historia nie powinna sprawiać, że w każdej sytuacji wyzbywamy się odruchów życzliwości; w każdej jednak sytuacji warto i trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy próbują ukraść pieniądze. Sytuacje, w których możemy stać się ofiarą przestępców mogą być różne. Jak pokazują zgłoszenia oszuści dzwonią do nas lub wchodzą do naszych mieszkań pod różnymi pretekstami np. z prośbą o wodę, sprzedaż w atrakcyjnych cenach różnych przedmiotów, podając się za osoby urzędowe np. listonosza, policjanta, pracownika ZUS-u, opieki społecznej, pogotowia ratunkowego, gazowni, zakładu energetycznego albo innych instytucji.

Fot. KPP Lwówek Śląski

2 komentarze

  1. A ja zapytam dlaczego Redakcja nabrała wody w usta i ni poinformowała o mającej się odbyć uroczystości Święta Wojska Polskiego?

  2. A ja zapytam, kim jest kobieta zawierająca związek małżeński, która na miesiąc przed ślubem mówi, ze i tak się rozejdzie, kim jest kobieta, która mówi, że i tak swojego męża zabije, podejmując próby zniszczenia go i doprowadzenia, by sam sobie coś zrobił, kim jest kobieta żądająca od mężczyzny kasy już sama nie wie ile i za co chce wyłudzić. To złodziejka nie tylko spokojnego życia całej rodziny, ale próbująca manipulantka wyłudzić cudze tak do końca bez skrupułów. STOP wszelakiego kalibru oszustom. Tępić to jak gnidy w zarodku, by nie wylęgły się wszy. Kreatorki zła, oczywiście nie wszystkie, ale zmyślne kłamczuchy, by sięgać nie po swoje! Kary winny być tak dotkliwe i nagłaśniany, by inne złodziejuchy 10 razy się zastanowiły zanim pokuszą się o niecne zamiary. Szkoda dobrego, uczynnego człowieka, jak tu ufać takim gnidom….

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.