Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z kradzieżą z mieszkania mienia o wartości 4400 złotych. Jego łupem padła złota biżuteria i gotówka. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna był w rękach policjantów.

Jak ustalili funkcjonariusze, do tego przestępstwa doszło 12 lipca w Jeleniej Górze. Podejrzany pod pretekstem sprzedaży warzyw, w jednym z mieszkań wykorzystał nieuwagę domownika, a następnie ukradł złotą biżuterię oraz 200 zł. Wartość poniesionych strat właścicielka oszacowała na 4400 zł.

Pokrzywdzona kiedy zorientowała się, że została okradziona powiadomiła policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu ustalili, a następnie jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego. Policjanci odzyskali również biżuterię i pieniądze, które mężczyzna miał w kieszeni. Zamierzał łup sprzedać, jednak nie zdążył z uwagi na zatrzymanie.

38-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

1 Komentarz

  1. Pod pretekstem miłości żyła na cudzy koszt i nadal podstępnie chce wyłudzić zadośćuczynienie, bo zdemaskowana widziała, że dłużej już się nie da manipulować. Co na to struże prawa?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.