Jak informuje IMGW, w wyniku intensywnych opadów deszczu w zlewniach dopływów Odry występują i będą występowały dalsze wzrosty stanów w strefie wody wysokiej, miejscami, zwłaszcza w zlewniach Nysy Kłodzkiej, Bystrzycy, Kaczawy, Bobru, i Nysy Łużyckiej, z przekroczeniem stanów alarmowych.

Wydane ostrzeżenie obowiązuje na razie do poniedziałku, do godz. 6.00.

Jak informowaliśmy, prezydent Jeleniej Góry ogłosił dzisiaj (2.05) o godz. 11.30 pogotowie  przeciwpowodziowe. Strażący z OSP Sobieszów zabezpieczali zaporami koryta rzek oraz interweniowalu przy miejscowych podtopieniach.

Wezbrane wody Bobru i potoki wody z opadów zalały budowę węzła Kamienna Góra- Północ na powstającym odcinku S3. Powstaje on na polderach zalewowych znajdujących się między Kamienną Górą a wsią Dębrznik.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, największych opadów należy spodziewać się w pasie od Dolnego Śląska, przez centrum, po Podlasie. W tych rejonach może spaść nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowych.

W związku z opadami deszczu, w województwie dolnośląskim straż interweniowała do teraz około 130 razy. Były to m.in. zalania piwnic, posesji, budynków mieszkalnych, gospodarczych i niedrożne przepływy. Interwencje nie były związane z wylewaniem rzek.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.