Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest
o zniszczenie mienia o wartości blisko 4,5 mln złotych. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze 21 kwietnia br. Mężczyzna w dwóch dyskontach spożywczych podpalił kontenery na śmieci, w wyniku czego w jednym z nich ogień przeniósł się na budynek sklepu. Ponadto ma on na koncie podpalenie 3 innych pojemników na odpady. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to zrobił. T

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenia mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 21 kwietnia br. dopuścił się w Jeleniej Górze umyślnego zniszczenia mienia. Podpalił w dwóch dyskontach spożywczych kontenery na śmieci, w wyniku czego w jednym z nich ogień przeniósł się na elewację oraz konstrukcję dachu sklepu powodując zniszczenie wyposażenia oraz towaru. Ponadto okazało się, że zatrzymany ma na koncie dodatkowo spalenie 3 innych pojemników na odpady. Swoim działaniem 46-latek spowodował straty w wysokości blisko 4,5 mln złotych.

Policjanci powiadomieni o podpaleniach rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tych czynów. Zgromadzony materiał w tej sprawie pozwolił na wytypowanie, a następnie zatrzymanie kilka godzin po zdarzeniach 46-latka, jako osoby podejrzewanej o popełnienie tych przestępstw.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie, jednak nie potrafił wytłumaczyć dlaczego to zrobił. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 24 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Fot. PSP JG, info. KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

2 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.