56 skontrolowanych pojazdów i ujawnienie 34 przypadków przekroczenia prędkości to efekt prowadzonej 28 marca policyjnej akcji „Prędkość” na drogach powiatu karkonoskiego. Dzisiaj drugi dzień akcji.

Działania te skierowane są w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. W trakcie działań policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Efektem prowadzonych działań było ujawnienie 34 przypadków przekroczeń prędkości, zatrzymali 1 mężczyznę, który kierował w stanie nietrzeźwości oraz 1 kierującego po użyciu alkoholu. Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 56 pojazdów i ujawnili 45 wykroczeń w ruchu drogowym.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Kierowcy, który lekceważą obowiązujące limity prędkości narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

1 Komentarz

  1. 34 przypadki przekroczenia prędkości? Stańcie sobie na W.Pola, to w godzinę tyle złapiecie!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.