Noc z piątku na sobotę bardzo zimna

Już w nocy z piątku na sobotę, na północy i na wschodzie Polski, nastąpi duży spadek temperatury – aż do – 2 st. C. Co prawda kolejne noce będą cieplejsze i bez przymrozków a temperatura będzie wzrastać, ale w województwach pomorskim i warmińsko – mazurskim oraz w centralnej części kraju mogą pojawić się burze. W pozostałych rejonach Polski słupki termometrów pokażą temperatury dodatnie.

Sobotni poranek mroźny

1 maja rano na Mazurach, Podlasiu i Pomorzu odnotujemy niskie temperatury sięgające 1 lub 2 st. C poniżej zera. Na pozostałym obszarze kraju będzie występowała temperatura od 1 do 7 st. C. Po południu temperatura będzie się wahać w przedziale od 10 do 17 st. C, przy czym najwyższe jej wartości wystąpią w północnej części kraju. Zachmurzenie będzie niewielkie, ale towarzyszyć mu będą umiarkowane podmuchy wiatru. Na południu mogą wystąpić opady deszczu. Sobotnia pogoda będzie przypominać raczej jesienną aurę.

Niedziela pochmurna i deszczowa

2 maja na rodzinny spacer lepiej zabrać ze sobą parasol, gdyż przez cały dzień będzie towarzyszył nam deszcz o różnym natężeniu. Obejmie on wszystkie rejony Polski. Na południu i wschodzie mogą pojawić się burze. Wbrew wcześniejszym prognozom, poranek nie powinien być mroźny. Temperatura na przeważającym obszarze wyniesie od 4 do 8 st. C. Tylko na południowym wschodzie świt uraczy nas nieco cieplejszym powietrzem – od 9 do 14 st. C. W ciągu dnia na północnym zachodzie termometry wskażą od 8 do 14 st. C oraz od 15 do 21 st. C na południowym wschodzie. Prędkość i porywistość wiatru będzie się wzmagać a w całej Polsce mogą pojawić się też burze, podczas których jego porywy osiągną nawet 60 km/h. Kierunek wiatru, z upływem godzin, będzie zmieniać z południowego na północny.

Święto 3 Maja – pochmurne

Poniedziałek 3 maja będzie pochmurny z przelotnymi opadami deszczu we wszystkich województwach. Przejaśnień należy spodziewać się jedynie na południu. Niestety znów zrobi się chłodniej. Nad ranem temperatura powietrza wyniesie od 3 st. C na północnym wschodzie do 5 st. C na zachodzie. Jedynie w południowej części kraju w ciągu dnia powietrze ociepli się nawet do 16 st. C. Wiatr wciąż pozostanie okresami silniejszy i porywisty z kierunku północno-zachodniego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.