Jeleniogórscy policjanci w obliczu obowiązujących obostrzeń sprawdzają, czy obywatele stosują się zasad bezpieczeństwa epidemicznego, do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz nadal weryfikują, czy ci którzy są objęci kwarantanną domową przebywają w miejscach zamieszkania. Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn. „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze. Nie lekceważmy tego problemu, zadbajmy o siebie oraz innych. Szanujmy pracę wszystkich, którzy chcą nam pomóc.

Jeleniogórscy policjanci koncentrują się na kontroli przestrzegania obowiązujących przepisów związanych z epidemią koronawirusa. W ramach działań prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust. Celem podejmowanych jest ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii.

Funkcjonariusze nadal uświadamiają jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia stanowczo reagują, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia innych osób.

Policjanci wspólnie z pracownikami innych służb dokonują sprawdzeń różnych obiektów, dbają również o bezpieczne przemieszczanie się osób podróżujących środkami komunikacji miejskiej. Takie działania nie przyniosą jednak zamierzonego celu jakim jest zakończenie rozprzestrzeniania się wirusa, jeżeli wspólnie o to nie zadbamy.

Wciąż przybywa osób zarażonych Covid-19, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych kwarantannie. Policjanci każdego dnia odwiedzają osoby, które są objęte izolacją i sprawdzają, czy pozostają oni w miejscu swojego zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają. Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn. „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.