W związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami odnośnie interwencji policyjnej w miejscowości Pasiecznik, podczas której funkcjonariusz w celu odparcia bezpośredniego ataku na życie i zdrowie użył broni służbowej, policja wydała oficjalny komunikat.

22 listopada 2021 roku około godziny 21.00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o mężczyznach obywatelstwa ukraińskiego, którzy chodzą po jednej z posesji w miejscowości Pasiecznik (gm. Lubomierz). Ponadto jeden z nich ma przy sobie nóż.

Na miejsce interwencji dyżurny lwóweckiej jednostki skierował dwa patrole policji. Gdy funkcjonariusze dojeżdżali na miejsce zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który na widok radiowozów zaczął wymachiwać nożem. Policjanci podjęli czynności wobec mężczyzny nakazując mu odrzucenie niebezpiecznego narzędzia. Mimo wydawanych poleceń ten nie stosował się do nich, był agresywny i wymachiwał nożem w kierunku policjantów. Mundurowi zastosowali środki przymusu bezpośredniego, które nie poskutkowały. W trakcie interwencji jeden z policjantów został raniony przez napastnika w rękę. W związku, iż mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny i nie reagował na wydawane polecenia policjanci oddali strzały ostrzegawcze z broni służbowej w bezpiecznym kierunku, co również nie poskutkowało. Gdy agresor kontynuował atak na policjantów jeden z nich w celu odparcia bezpośredniego zamachu na życie i zdrowie oddał strzał celem obezwładnienia mężczyzny. Napastnik został raniony w nogę, udzielono mu pomocy medycznej i przewieziono do szpitala.

Mężczyzną, który dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy okazał się być 48- letni obywatel Ukrainy, który w chwili zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Czynności na miejscu były wykonywane pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Lwówku Śląskim.

sierż. Olga Łukaszewicz
KPP Lwówek Śląski

2 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.